OFERTA WYDAWNICZA

OBEJMUJE PROFESJONALNE PODRĘCZNIKI I PUBLIKACJE LOTNICZE, KTÓRE MOŻNA NABYĆ U JEDNEGO Z NASZYCH DYSTRYBUTORÓW LUB W NASZYM SKLEPIE ON-LINE.

 

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ ZE SZCZEGÓŁAMI INTERESUJĄCYCH PAŃSTWA POZYCJI WYDAWNICZYCH.

PODRĘCZNIKI

Podręcznik pilota szybowcowego - teoria

autor: The British Gliding Association (BGA)

 

Jest to bogato ilustrowany i przyjazny dla czytelnika podręcznik. Prowadzi przez najważniejsze teorie lotu. Wskazuje „niezbędne” minimum wiedzy stanowiące wiarygodne źródło, które można wielokrotnie badać lub zgłębiać w razie potrzeby. Złożone tematy przedstawiono możliwie najprościej i z angielskim humorem, a 400 rysunków dodatkowo objaśnia materiał z takich dziedzin jak fizyka, aerodynamika i mechanika lotu, osiągi, budowa i wytrzymałość konstrukcji, osprzęt, sytuacje niebezpieczne, meteorologia. Podręcznik tłumaczy w jaki sposób i dlaczego latają szybowce wyjaśniając jednocześnie jak powyższe zagadnienia łączą się ze sobą.

 

Podręcznik pilota szybowcowego - praktyka

autor: Ken Stewart

 

Podręcznik zarówno dla uczniów - pilotów, jak i bardziej doświadczonych szybowników. W ciekawy sposób tłumaczy i opisuje tajniki wspaniałej pasji jaką jest szybownictwo. Z dystansem i angielskim humorem autor rozjaśnia, ostrzega i podpowiada w jaki sposób uczynić szybownictwo skutecznym i zarazem bezpiecznym.

 

Obowiązkowa pozycja na półce każdego szybownika. Wiedza zawarta w książce jest wynikiem wieloletniego doświadczenia autora. Z pewnością warto będzie do niej wracać przed rozpoczęciem i w trakcie sezonu lotnego.

Sytuacja awaryjna

kryzys w kabinie pilotów

autor: Stanley Stewart

 

W dzisiejszych czasach zbyt dużo mówi się o rzadkich przypadkach katastrof lotniczych, jednocześnie zbyt mało informując opinię publiczną o zdarzeniach, które dzięki profesjonalizmowi załóg samolotów kończą się bez ofiar. Niektóre wydarzenia opisane w niniejszej książce znane są jedynie w kręgach lotniczych, lecz poza nimi osoby zaangażowane często pozostają anonimowymi bohaterami. Książka ta opowiada o wielu dramatycznych sytuacjach i opisuje działania podejmowane przez załogi w momencie zagrożenia, zapraszając jednocześnie czytelnika do kokpitu, by był świadkiem tych wydarzeń.

Lotnictwo komunikacyjne

Podręcznik ogólnej wiedzy lotniczej

autor: Stanley Stewart oraz John Edwards

 

"Na temat latania napisano już mnóstwo książek. Po co więc kolejna książka o lataniu? Po prostu dlatego, że jest potrzebna! Pilot samolotu wie, jak to jest być bombardowanym pytaniami, kiedy w nielotniczym towarzystwie wyjdzie na jaw zawód, który wykonuje. Właściwie jakie to uczucie sterować wielkim odrzutowcem? Jak często zmienia się opony? Czy lata się ciągle na tej samej trasie? Czy lata na więcej niż jednym typie statku powietrznego? Czy patrzy się na wszystkie wskaźniki w tym samym czasie? I tysiące podobnych pytań."

Meteorologia

Szkolenie samolotowe EASA

autor: Mike Wickson

 

„W przypadku lotnictwa meteorologia dostarcza wiedzę, a także świadomość praw rządzących atmosferą, która jest środowiskiem pracy pilota. Najlepszym przykładem tej świadomości jest fakt, że zwykle pilot po przebudzeniu podchodzi do okna i patrzy na niebo, by zobaczyć, jakiej pogody można się spodziewać danego dnia. Po drugie, właściwe opanowanie tematu tworzy bazę, na podstawie której pilot potrafi prawidłowo odczytać otrzymaną przed lotem prognozę pogody, a tym samym stworzyć własną prognozę. Podczas gdy bezpieczeństwo techniczne spełnia obecnie najwyższe standardy, problemy wynikające z warunków pogodowych panujących w trakcie poszczególnych lotów pozostają dużym problemem.”

Łączność + CD

Szkolenie samolotowe EASA

autor: Rafał Laskowski

 

Zawartość publikacji jest w pełni zgodna z sylabusem Part - FCL w zakresie szkolenia do licencji pilota samolotowego liniowego ATPL. Tym samym obejmuje materiał wymagany przy szkoleniu do licencji turystycznej PPL oraz licencji zawodowej CPL. Publikacja będzie pomocna także przy szkoleniu użytkowników radiostacji innych specjalności - informatorów FIS, kontrolerów ATC, dyspozytorów lotniczych, pracowników firm handlingowych.

 

Dołączona płyta CD pozwala "osłuchać" się z niemal wszystkimi przykładami podręcznika. Zawiera ponad 2 godziny frazeologii lotniczej.

Osiągi, wyważenie i planowanie lotu

Szkolenie samolotowe EASA

autor: Rafał Laskowski

 

Zawartość publikacji jest w pełni zgodna z sylabusem Part - FCL w zakresie szkolenia do licencji pilota samolotowego turystycznego PPL(A). Autor poszerzył podręcznik o wybrane zagadnienia, których znajomość wymagana jest od pilotów CPL oraz ATPL. Lektura publikacji może zaciekawić też wszystkie osoby związane z operacjami lotniczymi - informatorów FIS, kontrolerów ATC, dyspozytorów lotniczych, pracowników firm handlingowych.

 

Atutem podręcznika jest oparcie się na najnowszych prawnych regulacjach europejskich. Zawiera wiele rysunków, wykresów i tabel, które pozwalają łatwiej przyswajać lotniczą wiedzę.

LOGBOOKI

Książka Pilota Samolotowego

Zgodna z przepisami EASA Part-FCL 0.50

Książka Pilota Samolotowego jest przygotowana w oparciu o przepisy Part - FCL 0.50. Książka posiada dwujęzyczne rubryki (polsko-angielskie). Szyta oprawa wykończona wysokiej jakości okleiną. Rogi okładki wzmocnione metalowymi narożnikami zapewnią trwałość i elegancję.

 

Format A5, 240 stron, miejsce na ponad 1000 wpisów w rejestrze dziennym lotów.

Książka Pilota Szybowcowego

Zgodna z przepisami EASA Part-FCL 0.50

Książka Pilota Szybowcowego jest przygotowana w oparciu o przepisy Part - FCL 0.50. Książka posiada dwujęzyczne rubryki (polsko-angielskie). Szyta oprawa wykończona wysokiej jakości okleiną. Rogi okładki wzmocnione metalowymi narożnikami zapewnią trwałość i elegancję.

 

Format A6, 256 stron, miejsce na niemal 1000 wpisów w rejestrze dziennym lotów.

Książka Pilota Śmigłowcowego

Zgodna z przepisami EASA Part-FCL 0.50

Książka Pilota Śmigłowcowego jest przygotowana w oparciu o przepisy Part - FCL 0.50. Książka posiada dwujęzyczne rubryki (polsko-angielskie). Szyta oprawa wykończona wysokiej jakości okleiną. Rogi okładki wzmocnione metalowymi narożnikami zapewnią trwałość i elegancję.

 

Format A5, 240 stron, miejsce na ponad 1000 wpisów w rejestrze dziennym lotów.

Professional Pilot Logbook

Zgodna z przepisami EASA Part-FCL 0.50

Książka Pilota Samolotowego jest przygotowana w oparciu o przepisy Part - FCL 0.50. Książka posiada rubryki tylko w języku angielskim. Szyta oprawa wykończona wysokiej jakości okleiną. Rogi okładki wzmocnione metalowymi narożnikami zapewnią trwałość i elegancję.

 

Format A5, 240 stron, miejsce na ponad 1000 wpisów w rejestrze dziennym lotów.

Książka Lotów Pilota Paralotniowego

Zgodna z przepisami krajowymi

Książka Lotów Pilota Paralotniowego jest dostosowana do specyfiki lotów paralotniowych swobodnych oraz z napędem. Książka posiada dwujęzyczne rubryki (polsko-angielskie).

 

Format A6, 96 stron, miejsce na 660 wpisów w rejestrze dziennym lotów.

TERMINARZE LOTNICZE

Kalendarz książkowy z mnóstwem akcentów i informacji lotniczych. Każdy tydzień posiada indywidualną fotografie tła. Terminarz z pewnością spodoba się każdemu entuzjaście, a zastosowany praktyczny format A5 z łatwością znajdzie codzienne miejsce w torbie lub plecaku. Będzie także bardzo trafionym, a zarazem niedrogim prezentem pod choinkę.

 

Format A5, 176 stron, twarda i szyta oprawa.

ZAPOWIEDZI WYDAWNICZE

W najbliższym czasie ukażą się:

"Nawigacja - szkolenie samolotowe EASA";

"Radionawigacja - szkolenie samolotowe EASA";

"Poradnik pilota szybowcowego";

"Drony - podręcznik operatora bezzałogowych statków powietrznych";

 

W dalszej kolejności ukażą się:

"Zasady lotu - szkolenie samolotowe EASA";

"Wielki słownik lotniczy angielsko - polski oraz polsko - angielski".

 

W planach kolejne tytuły. Zapraszamy do śledzenia naszej strony.

HOME

PILEUS Copyright © 2012 - 2022 - All Rights Reserved